Kopačky FG

FG (Firm Ground) – pevné přírodní povrchy

 

Nejběžnější kopačky na trhu využívané především na travnatých suchých přírodních površích. Mohou být využity i na lehce mokrém terénu, hrozí zde však větší riziko podklouznutí. Můžeme u nich narazit na celou škálu různých druhů špuntů od klasických kónických (kuželovitých) lisovek, přes čepelovité (podlouhlé) až například k atypickým trojúhelníkovitým nebo k jejich kombinacím, nejčastěji v počtu 10 – 14. Poskytují dobrou stabilitu a patří do základní výbavy každého fotbalisty.

AO2291-118

 

Kopačky NIKE FG najdeš ZDE

Kopačky adidas FG najdeš ZDE

 

 

Naše tabulka velikostí ti pomůže vybrat správnou velikost kopaček

 

tabulka nike boty

 

Obecné pravidlo pro všechny kopačky je, že při výběru obuvi (kopaček) dbejte na to, aby zvolený model byl vhodný k účelu, k jakému bude používán!

Obuv by měla být vybírána zvlášť citlivě, s důrazem na přesnou velikost a šířku. Zkoušejte si vždy oba páry a obuv zkoušejte zásadně vestoje. Tímto předejdete předčasnému zničení obuvi. Předčasné opotřebení nebo až poškození jednotlivých částí obuvi v důsledku její nevhodně zvolené velikosti, střihu, proporcím apod. nelze akceptovat jako důvod k případné reklamaci!

 Při nevhodném užívání obuvi (kopaček) se můžou zlomit či jinak poškodit použité kolíky.

V Případě zakoupení kopaček s výměnnými kolíky si Vás dovolujeme upozornit na správné dotahování kolíků, aby se zabránilo poškození závitového lůžka.

 

ÚDRŽBA KOPAČEK

  • Nečistoty odstraňujte vlhkým hadříkem, namočeným ve vlažné vodě či mýdlové vodě
  • Obuv (kopačky) nechte schnout při pokojové teplotě. Kopačky se nesmí sušit v blízkosti topných těles a zdrojů přímého tepla (např. Na slunci apod.) Povrch obuvi musí usychat pozvolna, jinak může dojít k popraskání a zatvrdnutí povrchu = snižuje životnost obuvi. K sušení kopaček doporučujeme využití (vycpání) papíru či novin (dobře sají vlhkost)
  • Svršek z přírodní kůže doporučujeme mazat běžným krémem na obuv – tím prodloužíte životnost kopaček!
  • Obuv (kopačky) nenechávejte po použití špinavou a mokrou, abychom zabránili plesnivění kopaček.

 

Základní upozornění, které platí pro všechny druhy obuvi

  • K ošetření nepoužívejte tvrdé kartáče, které mohou obuv poškodit.
  • Při sušení nevystavujte obuv přímému slunečnímu žáru. Umístění obuvi nesmí být v dosahu topných těles! Obuv nesušte ani na sušičkách!
  • Nepoužívejte prací prostředky – působí nepříznivě na syntetickou i přírodní kůži.
  • Obuv neperte v pračce!!!
  • Kopačky reklamujte při prvních náznaku poškození!!!
  • V případě nerespektování těchto pokynů nemůžeme reklamaci uznat za oprávněnou!