Exluzivní rozhovor s legendou českého fotbalu Tomášem Řepkou.....

Fotbalová legenda, bývalý reprezentant, hráč italského týmu Fiorentina a anglického West Hamu, vynikající obránce naší fotbalové historie a taky kapitán Sparty Tomáš Řepka souhlasil s tím, abychom mu položili pár dotazů. Rádi jsme Tomáše přivítali v našem showroomu Netfotbalu, kde si udělal čas na naše odpovědi i na prohlídku zboží u nás.  Jsme rádi, že naše kopačky bude nosit právě legendární sparťanské číslo 2.


Zanedlouho můžeme slíbit soutěž, která proběhne na instagramu Netfotbalu @netfotbalcz o velkou fotku Tomáše Řepky a setkání, nebo telefonát s ním! Víc už Vám, ale řekne on sám:

 

 

Kde působíte v současné době po fotbalové stránce a jaké budou Vaše konkrétní kroky k získání trenérské licence?


Aktuálně spolupracuju úzce s SK Hostivař, kde jsem se zabydlel už předtím, je to pro mě domácí prostředí. Doprovázím tým na některé ze
zápasů a bývám i hrajícím asistentem u B mužstva.Pokud jde o trenérskou licenci, jdu na to postupně a pomalu, nechci nic přeskočit. Je to promyšlený krok, který myslím vážně a vím, že mě čeká hodně práce. Nevyhýbal jsem se zodpovědnosti ani jako hráč, vždycky mi šlo o poctivost a jinak tomu nebude v trénování.


Zaznělo, že se chystáte i na studium profesionální trenérské licence. Co Vás k tomu zaměřit se na trenérství celkově vůbec přimělo a proč toto rozhodnutí neproběhlo mnohem dřív?


Upřímně? Po konci profesionální kariéry jsem neměl náladu na nic včetně fotbalu. Dokonce jsem ho nesledoval ani v televizi a v novinách, chtěl jsem se od něj odstřihnout a na nějakou dobu se mi to povedlo. Pak se mi samozřejmě začalo stýskat a postupně jsem chtěl do všeho opět proniknout. Dlouho jsem nevěděl, jestli se budu líp cítit v managementu, jako rekreační hráč, komentátor, nebo jako trenér. Po nástupu do výkonu trestu jsem měl šanci si všechno v klidu promyslet. Tlak lidí na to, abych trénoval je tak velký a já sám se cítím asi v nejlepší kondici v jaké jsem kdy byl, že rozhodnutí bylo jasné. Radil jsem se i se spoluhráči, s Horstem Sieglem i s Ivanem Haškem atd. Všichni mi potvrdili, že je to pro mě ta správná cesta.


Vím, že studium nebude jednoduché, zatím kupuju učebnice a začínám se připravovat. V létě už chci někam nastoupit jako asistent a sledovat práci svých kolegů, zatím v nižších ligách, zblízka. Mám chuť se učit a nabírat zkušenosti. V budoucnosti se vidím nejlíp v první lize, ale k tomu ještě bude dlouhá cesta. Počítám s tím! Těším se na šanci a rád ukážu co ve mně po stránce motivace a nadšení pro celou hru je. Hodlám se tomu věnovat naplno.


Jaké kopačky jste používal během své kariéry, byly něčím specifické? A jaké používáte teď?


Používal jsem celou dobu kariéry kopačky šité na míru a byly specifické tím, že byly z klokaní kůže. Nechával jsem si na ně vyšít své iniciály. Rozhodl jsem se pro ně tehdy kvůli reklamní smlouvě a byl jsem spokojený. Pohodlí je priorita a měl jsem podobné typy obutí jako všichni evropští fotbalisté. Nedávno jsem nosil kopačky, kde šlo o kombinaci plastu a kůže. Ta kvalita už není tak dobrá, ale odehrát v nich zápas také umím. V současnosti mám, ale radost z nových kopaček. Pořídil jsem si z netfotbalu.cz ADIDAS COPA MUNDIAL  v kůži, které byly v nabídce. Těším se, až je vyzkouším, protože se zase vracím k tomu, co mi sedělo nejvíc. Jsou celokožené a lehké a na noze sedí skvěle.


Blíží se Mistrovství Evropy ve fotbale s naší účastí, jak vidíte naše šance koho tipujete na finále?


I přestože máme hodně těžkou skupinu, vidím postup docela reálně. Trenéra Jardu Šilhavého znám, hrál jsem proti němu dokonce ligu a považuju ho za jednoho z mála trenérů, který je schopen národní tým dovést daleko. Pokud jde o finále velkou šanci má Itálie, ale i Německo, Francie a Anglie. Já budu samozřejmě fandit a díky netfotbalu.cz za oficiální míč EURA 2020 od Adidasu. Sám jsem se Eura zúčastnil v roce 2000 v Holandsku a Belgii, tehdy jsme hráli taky s míčem od Adidasu, byl to Terrestra Silvestream.


Jak se díváte na současné dění českého fotbalu?


Přesto všechno co se děje kolek Sparty si myslím, že český fotbal se posouvá nahoru a bohužel to dokládá Slavie svými výkony, které předvedla v lize mistrů. I já sám musím říct, že se mi hra líbila. Stále nám chybí víc osobností, které by přitahovali pozornost ať už v dobrém, nebo ve zlém, jinak by nebylo možné, že mě tolik lidí vyzývá, abych se k fotbalu vrátil. Chybí mi i trochu show, je to sport, nejde o závažnou věc a diváci si tady oproti zahraničí skoro nikdy nepřijdou na své. Otázky a odpovědi ohledně toho, jak to ve fotbale chodí řeším i na svým instagramu @tomasrepkacz, každého tam rád přivítám a můžeme diskutovat. Nevyhýbám se ani kontroverzním tématům a názory lidí si čtu moc rád.


Co chystáte pro Vaše fanoušky a sledovatele, kterých máte i po letech mimo hřiště stále velký počet?


Rozhodl jsem se jezdit besedy. Můj život je tématem na film, nechyběl by v něm thriller, drama ani komedie. Mám o čem povídat a měl jsem i šanci si pořádně promyslet, jak jsem žil a co chci a nechci opakovat. Povídání se mnou pomáhal připravit profesionální tým, jezdit budu i s odborníky, s dalšími fotbalovými hvězdami, nebude chybět i možnost se na cokoliv zeptat, autogramiáda a focení. Objednávky přijímám na webu www.tomasrepka.com , kde je rubrika “kontakty” a tam stačí vyplnit formulář.


Na přelomu dubna a května vyjde moje kniha Deník ze dna. A bude pro silné povahy. Popisuju v ní jednu z nejstrašnějších etap svýho života tak, jak jsem jí opravdu zažil. Rád bych věřil, že některým chlapům otevře oči a že si najde cestu k lidem vůbec, protože jsem se na ní podílel s tím nejlepším úmyslem. Měla by být varováním, ale i motivací. A v blízké době chystám i soutěž na instagramu eshopu @netfotbalcz. Vítěz dostane velkou fotku s osobním věnováním, dárek od Všeho eshopu a taky možnost se mnou promluvit z očí do očí, nebo po telefonu, podle toho, z jakého koutu republiky bude.

Těším se na všechno co mě čeká. Zažil jsem toho už tolik, že beru život takový jaký je. Za mně už bude jenom lepší, to horší už jsem si prožil.

 

 

Chcete se včas dozvědět o soutěži a být informován o noviknách na NETfotbal.cz ? Pokračujte zde......